1kl

Що має знати дитина, йдучи в перший клас?

Шкільні роки - важлива частина життя для більшості дітей. Вона починається із радісного свята, квітів, усмішок і знайомства з новими друзями. 1 вересня першокласники з завмиранням серця йдуть в школу. Але батьки замислюються про навчання набагато раніше. Вони вибирають школу, в яку хочуть віддати свою дитину, збирають рюкзак, купують одяг, уточнюють питання про те, що має знати дитина перед першим класом, і як його заздалегідь підготувати. 
В даний час майже при кожній школі організовують заняття для майбутніх учнів. Тут з дітьми проводяться уроки по математиці, грамоті. Іноді в програму підготовки включені творчі заняття та англійська мова. Кожна школа, спираючись на загальні рекомендації системи освіти, сама вирішує, який обсяг знань і навичок вони хочуть дати майбутнім учням. Також вимоги до першокласників у різних навчальних закладів можуть бути різними. У деяких при вступі в школу діти проходять тестування з математики, англійської мови і грамоти. А значить, у дитини повинні бути початкові знання цих предметів. Інші школи не вимагають взагалі ніяких спеціальних знань. Тому з питанням про те, що має знати дитина, йдучи в перший клас, потрібно звернутися до керівництва школи, яку ви обрали. 
У будь-якому випадку, дітям буде корисно обзавестися таким мінімальним багажем навичок:

вміння рахувати до 10 і назад;

знати букви, складати слова, читати по складах;

переказувати і складати по картинці короткий текст;

правильно називати кольори, фігури, пори року;

визначати «право» і «ліво».


Але грамота і математика – це ще не все. Зараз більшість психологів і педагогів сходяться на тому, що для майбутнього першокласника важливо не стільки вміння читати і рахувати, скільки емоційна готовність до школи. А це якраз та сфера, якої часто приділяється менше уваги. 
Психологічна готовність до школи 
Вміння зосереджуватися на ділі протягом певного часу - важливий навик для першокласника. Для цього дитині потрібно натренуватися концентрувати увагу на одному занятті, справлятися з труднощами, і доводити справу до кінця. Т. к. деякі вправи і справи можуть бути занадто складними для дітей, то від дорослого необхідна своєчасна підтримка. В таких випадках батькам важливо визначити, чи дійсно потрібна допомога або дитина зможе впоратися сам. Підтримка дорослого у важких справах дає дітям можливість довести справу до кінця, відчути впевненість у своїх силах. Це хороший заставу для майбутнього навчання. 
Уміння розуміти правила і виконувати їх. У дошкільний час цей навик виробляється в процесі спільних ігор. Діти часто хочуть займатися по-своєму. Але тут потрібно показати дитині, що, коли граєш не один, важливо дотримуватися правила. Тоді спільні заняття з іншими людьми цікавіше. Дитині до першого класу потрібно знати, що всі навколишні живуть за певним нормам і правилам, навести приклади. 
Добре, якщо у дитини є мотивація вчитися. Для того щоб цього досягти, потрібно майбутньому першокласнику зрозуміти, навіщо він йде в школу. Батьки можуть допомогти дитині сформулювати відповідь на це питання. 
Що має знати дитина, йдучи в перший клас? Потрібно, щоб він був позитивним і привабливим для дитини. 
Також важливо, щоб у першокласника був розвинений пізнавальний інтерес. Маленькі діти в більшості своїй люблять вивчати нове. Тому завдання батьків підтримувати це прагнення пізнавати нове. Для цього психологи радять частіше знаходити час, щоб відповідати на численні «чому» та «чому», грати в пізнавальні ігри, читати вголос. 
Займаючись підготовкою дітей до школи, батькам треба мати на увазі, що дитина повинна знати також своє прізвище, ім'я, адреса, домашній телефон, дату народження і свій вік.